Backstage

Sesje fotograficzne dla dzieci prowadzone w naszym studio przygotowywane są specjalnie pod wybraną grupę wiekową. Zajęcia odbywają się zarówno w studio jaki i plenerze. Dzieci uczą się obsługi własnych aparatów fotograficznych pracując przy tym na profesjonalnym sprzęcie dostępnym w studio fotograficznym. Na zajęciach przygotowujemy się zarówno do roli fotografa jak i modela, dzięki czemu najmłodsi zaczynają rozumieć jak ważną rolę pełnią oba te zawody.

Początkowe zajęcia fotograficzne dla dzieci, to pierwsze próby, które podejmujemy nie tylko po to, aby zapoznać się z problematyką poruszaną podczas zajęć, ale również po to, aby sprawdzić jak najmłodsi dobrze znają swoje aparaty. Ważne jest, aby każdy uczestnik zrozumiał działanie własnego sprzętu fotograficznego a następnie uczył się nowych istotnych rzeczy. Wszystkie zajęcia zawierają część teoretyczna i twórczą, gdzie po otrzymaniu dawki teorii uczestnicy rozpoczynają coś zupełnie nowego…stworzonego z własnych pomysłów.

Na każdych zajęciach nasi najmłodsi wcielają się w różne role: fotograf, model, statysta – co zapewnia im sporą atrakcję i dawkę rozrywki. Uczestnicy udzielają sobie wspólnych rad, pokazują jak inaczej można wykonać zadanie, wzajemnie sobie pomagają a czasem nawet upominają. Taka praca pokazuje, jak nasi uczestnicy doskonale zapoznali się z każdą odgrywaną rolą a także zrozumieli na czym ona polega. Ułatwi to w przyszłości naszym uczestnikom pozowanie do zdjęć w szkołach, przedszkolach czy spotkaniach rodzinnych na których wykonywane są zdjęcia. 

Warsztaty fotografii dla dzieci, to zdobywanie wiedzy na wielu pułapach. Uczestnicy dzięki ćwiczeniom manualnym jak i ruchowym uczą się podejmować nowe wyzwania oraz wykonują fotografie na różnych stopniach trudności. Dlatego nasze zajęcia nie mogą odbywać się jedynie w studio, potrzebna jest sesja w plenerze, która pozwoli sprawdzić umiejętności każdego z uczestników. Postawi nowe wyzwania, pokaże czym jest odpowiednia perspektywa lub dobór naturalnego tła na zdjęciach. 

Sesje studyjne, to wieloaspektowa praca w grupie oraz nauka nowych zagadnień. Studio pozwala nam nie tylko na wykonywanie zdjęć czy używanie profesjonalnego sprzętu jak statywy, lampy czy tła. Dzieci na kursie fotograficznym w studio mogą również ćwiczyć swoją wyobraźnię i kreatywność dobierając odpowiednie dodatki i akcesoria. Tym samym uczą się łączyć wszystko w jedną spójną całość.

Atmosfera na zajęciach, to kolejne ważne źródło przysposobienia wiedzy przez uczestników. Podczas kursu fotograficznego dzieci zapoznają się coraz lepiej między sobą i z każdym kolejnym spotkaniem potrafią coraz bardziej się angażować w wykonywane zadań. 

Praca techniczna wykonywana w studio fotograficznym uczy skupienia, spostrzegawczości i koncentracji na samodzielnych zadaniach a także pokazuje jak ważną częścią jest współpraca dlatego nawiązanie relacji między uczestnikami jest dla nas tak ważne.

Na koniec warsztatów uczestnicy sami składają cały sprzęt fotograficzny i porządkują pomieszczenie. Nie tylko dlatego, że to uwielbiają ale również po to aby pamiętać jak ważne jest dbanie o sprzęt fotograficzny jaki jest własny aparat.